Історія

За 50 кілометрів від районного центру , в ущелині гір Панове і Вижень, там, де бере початок річка Пеня розкинулося гірське село Родникова Гута. Вперше про це село згадується в документах в 1600 роках. Першими поселенцями цього села були словаки, чехи, угорці та німці.
        В центрі села на пагорбі побудована Родниковогутська початкова школа з дошкільним підрозділом. А навпроти, як архітектурна пам'ятка стара будівля школи, яка побудована з дерева у 1928 році.Першими вчителями були: Кіш Суєта Отокар Отокарович, Білей Петро Павлович, Куштан Ганна Михайлівна, Арендаш Пелагія Юріївна.
         У 1987 році учні і вихованці переселилися у нову двоповерхову будівлю освітнього закладу, яка називалася школа - сад. На першому поверсі розміщені класи для учнів прочаткових класів, кухня, їдальня та вбиральня. Другий поверх займає садочок. Директором закладу призначений Полончак Юрій Іванович, який працював до 2004 року. Вчителі: Арендаш Пелагія Юріївна, Арендаш Магдалина Юріївна. Вихователі: Йовбак Ірина Данилівна, Гвоздь Ганна Дмитрівна. З 1990 року по 1995 рік в школі вчать словацьку мову, як факультатив. Вчителем словацької мови призначено Арендаш П.Ю., яка проходила курси з словацької мови в місті Братіслава. У 1995 році Пелагія Юріївна нагороджена почесним званням "Заслужений вчитель України".  Нагороду вручав президент України Леонід Кучма.
        З 1996  року по 2020 рік школа називається "Родниковогутський навчально - виховний комплекс".
      З 2021 року - філія "Родниковогутська початкова школа Плосківського ліцею Полянської сільської ради Мукачівського району Закарпатської області"
      З 2004 року по 2011 рік навчальним закладом керує Лізанець Мар'яна Петрівна.
       У 2011 році на посаду директора навчального закладу призначено Арендаш Магдалину Юріївну, яка має звання "Старший вчитель". Педагогічний колектив складається з 4 вчителів та 3 вихователів. Всі вчителі мають вищу освіту, вихователі - середню спеціальну.
        У 2012 - 2013 роках матеріальну підтримку закладу надала районна рада, обласна рада та благодійний фонд "Віза" з краю Височина (Чехія). В навчкльному закладі поміняно дерев'яні вікна та вхідні двері на металопластикові, зроблено ремонт даху.
        Почесними гостями були районні керівники: Гартавел Іван Йосипович, Улиганинець Георгій Петрович та голова обласної ради Іван Балога. А також гетьман краю Височина Іржі Бєгоуник.